Degustacje i szkolenia

Zajmujemy się prowadzeniem profesjonalnych degustacji oraz szkoleń dotyczących szlachetnych alkoholi i cygar. Posiadamy specjalistyczną i bardzo wszechstronną wiedzę a wyrafinowane i ekskluzywne wina i alkohole, między innymi whisky, oraz najlepsze rodzaje tytoniu to nasza pasja.

Aby czerpać przyjemność jaką daje degustacja wystarczy poznać kilka podstawowych zasad, wziąć do ręki odpowiednie szkło wypełnione szlachetnym trunkiem, bądź ręcznie robione cygaro i po kilku chwilach rozkoszować się doskonałym smakiem i aromatem. Organizowane przez nas imprezy gwarantują najwyższą jakość, niezapomnianą zabawę oraz formę dostosowaną do indywidualnych potrzeb Klienta.

Jesteśmy przekonani, że podstawowa wiedza o spirytualiach i tytoniu jest nieoceniona nie tylko podczas wizyt w sklepach specjalistycznych i przy stoiskach alkoholowych w supermarketach, ale przed wszystkim w kontaktach biznesowych, podczas wykwintnych kolacji czy spotkań towarzyskich.

Prowadzimy degustacje następujących trunków:

Whisky

Król alkoholi mocnych, nieodłączny element męskich spotkań integracyjnych, ale zaskakująco często przypada też do gustu kobietom.

Przykładowe degustacje -  “Spacer po Szkocji”, “Lowlands vs. Highlands”
Wykorzystywane trunki – Single Malt Whisky, Whisky, Whiskey i Bourbon

Wino

Królowa alkoholi częściej pojawia się na kameralnych imprezach kobiecych, ale równie dobrze “prezentuje się” w grupach mieszanych.

Przykładowe degustacje – “Podróż po Świecie Win”, “Smak Wielkich Regionów”
Wykorzystywane wina – Białe, Czerwone, Różowe, Musujące, Wzmacniane, Wytrawne i Słodkie

Ekskluzywne Trunki Barowe

Polecamy osobom, które spędzają dużo czasu na spotkaniach w restauracjach, barach czy kafejkach.

Przykładowe degustacje -  “Alkoholowy Strongman”, “Szczypta Słodyczy”
Wykorzystywane trunki – Wódka, Cognac, Gin, Tequila, Mezcal, Calvados, Likiery, Rum, Absynt, Sambuca oraz Grappa

Szlachetne Trunki Polskie

Doskonałej jakości miody oraz nalewki są znakomitymi reprezentantami naszego kraju. Te szkolenie polecamy przed wszystkim gościom zagranicznym, dla których Polska kojarzona jest do tej pory tylko z wódką Wyborową czy Luksusową.

Przykładowe degustacje – “Skarby Rodowe”, “Sarmacki Napitek”
Wykorzystywane trunki – Nalewki, Miody Pitne, Wódki Gatunkowe

Whisky oraz Wino Wzmacniane

To spotkanie rekomendujemy grupom mieszanym, wino z całą pewnością odpowiadać będzie kobietom, mężczyźni natomiast bardziej zainteresowani będą mocniejszym alkoholem. Oczywiście ten stereotyp nie jest regułą i często Panie sięgają po „usigi“, a Panowie po napój Dionizosa. To szkolenie jest zupełnie wyjątkowe i łamie wszelki mity i przyzwyczajenia.

Wykorzystywane trunki – Single Malt Whisky, Porto, Sherry, Madera

Prowadzimy również degustacje szlachetnych cygar

Nieodłączny suplement ekskluzywnych trunków. Znakomite dopełnienie whisky, cognacu, innych alkoholi mocnych, a nawet odpowiednio dobranego wina.

Przykładowe degustacje – Kuba, żywa legenda”, “Churchill, Robusto czy Torpeda – oto jest pytanie?“
Wykorzystywane cygara – Kubańskie, Dominikańskie, Nikaraguańskie oraz Meksykańskie

Nasze degustacje mogą przyjmować formę:

Ekskluzywnego spotkania: w kameralnym pomieszczeniu uczestnicy mają okazję spróbowania najwyborniejszych alkoholi oraz cygar. Prowadzący zaznajamia słuchaczy z tematyką, a następnie zachęca uczestników do aktywnego brania udziału w degustacji. Stworzona zostaje atmosfera wyjątkowości i ekskluzywności.

Kącika konesera: w specjalnie przygotowanej części pomieszczenia serwowane będą produkty najlepszych producentów. Każdy uczestnik jednocześnie będzie mógł zaczerpnąć informacji na temat sposobów degustacji, rozróżniania smaków i zapachów, oraz odpowiedzi na wszelkie nasuwające się pytania.

Szkolenia multimedialnego: prezentacji na dużym ekranie historii, procesów i regionów produkcji, podziałów gatunkowych i jakościowych, metod przechowywania, producentów, sposobów serwowania oraz degustacji najznakomitszych trunków i cygar.

Pięknej i Bestii: wyjątkowo atrakcyjna prezentacja kojarzona bardziej z show niż z degustacją whisky. Sala, w której odbywać się będzie pokaz jest bowiem specjalnie udekorowana, i przypomina szkockie gorzelnie z alembikami, beczkami oraz wyjątkowym trunkami i szkłem. “Piękna i Bestia” powstała przy współpracy z największą grupą dóbr luksusowych na świecie LVMH Moët Hennessy Louis Vuitton.

Od pewnego czasu prowadzimy dodatkowo szkolenia z Savoir vivre’u

Szkolenie to obejmuje wiele aspektów przydatnych zarówno podczas spotkań businessowych jak i oficjalnych kolacji. Z racji naszych zainteresowań, główny nacisk kładziony jest na kwestie związane z kuchnią i alkoholami. Ponadto poruszane są zagadnienia dotyczące dobierania odpowiedniego stroju, sposobów powitania, czy wyboru podarunku. Całość utrzymana jest w lekkiej i zabawnej konwencji tak, aby połączyć dydaktyczną stronę spotkania z przyjemnym sposobem na spędzenie wolnego czasu.

Ciekawym pomysłem jest Alkoholowy Team Building

Oferta Team Buildingu to niespotykany do tej pory pomysł integracji w oparciu o najwyższej jakości wina i szlachetne alkohole wysokoprocentowe. Degustacja wina i alkoholu mocnego może być doskonałym sposobem na integrację i rozrywkę poprzez rywalizację. Stworzone przez nas konkurencje gwarantują zabawę na najwyższym poziomie oraz naukę poprzez doświadczenie i uczestnictwo. Każda gra wymaga od uczestników innych zdolności i porusza różne aspekty związane ze światem alkoholi. Degustacja wstecz, winiarska licytacja, rozpoznawanie w ciemno alkoholi mocnych czy odróżnianie aromatu smoły od aromatu pomarańczy to tylko część naszych propozycji.

Najnowszym pomysłem jest atrakcja pod tytułem Degustacja Bilarda

Oferta ta stanowi idealne wypełnienie całego wieczoru, dzięki dwóm jak bardzo odmiennym i jednocześnie uzupełniającym się pokazom. Uczestnicy początkowo uczą się sztuki degustacji, poznają alkoholowy savoir-vivre oraz zaznajamiają się z podstawami łączenia trunków i potraw, a następnie z kieliszkiem szlachetnej whisky single malt oraz cygarem w dłoni oglądają niepowtarzalne uderzenia mistrza świata w trikach bilardowych.

Do tej pory mieliśmy przyjemność współpracować między innymi z:
BZWBK, LOT, Multibank, Millennium, Pioneer, PKO BP, Polkomtel, Philips, Sony, Unilever, Orlen, Lotos, Moeller, czy BMW

Polecane

Tagi