The Pink Pigeon

Czerwiec 10th, 2013Rum

Typ: Rum Zawartość alkoholu: 40% Pochodzenie: Mauritius Region: -

Opis: Mauritius – Perła Oceanu Indyjskiego, to tutaj produkowany jest Rum Pink Pigeon. Nazwę wziął od endemicznego gatunku gołębia, który o mały włos nie podzielił losu słynnego ptaka Dodo, również żyjącego jedynie na tej wyspie. W chwili obecnej populacja tego ptaka wynosi około 350 sztuk, co przy 10 osobnikach tego gatunku w roku 1991, daje nadzieje, że jego widokiem będą mogły cieszyć się również przyszłe pokolenia ludzkości. Różowy gołąb z Mauritiusa symbolizuje trzy wartości: pokój, wolność i harmonia, które jednocześnie wyrażają filozofię marki Pink Pigeon, o czym świadczy różowa lamówka na szyjce butelki, nawiązująca do obrączek zakładanych temu wciąż zagrożonego gatunkowi ptaków.

Rum produkowany jest ze sfermentowanej melasy, która po czterokrotnym przedestylowaniu jest wzbogacana wanilią z gatunku Bourbon, rosnącą w tropikalnych lasach Madagaskaru oraz wulkanicznej wyspy Reunion, kwiatami Orchidei z Reunion, drobinami skórki pomarańczowej z miejscowych zasobów Mauritiusa oraz gałką muszkatołową. O pozostałych dodatkach wprowadzanych do rumu producent niestety już nie wspomina. Wszystkie dodatki spędzają w rumie 6 miesięcy, po czym trunek zostaje rozlany do butelek. Cały proces odbywa się w obrębie jednej posiadłości na Mauritiusie, o nazwie Medina, w której znajduje się najstarsza destylarnia na wyspie – działająca nieprzerwanie od 1926 roku, a kontrolowany jest przez mistrza gorzelniczego Alain’aChatel.

Do naszego nosa już przy otwarciu docierają nuty wanilii, która jest zdecydowanie dominującym elementem w tym rumie. Jak już uporamy się z oszałamiającą mocą tej jakże intensywnej przyprawy, właścicielowi wprawnego nosa uda się dotrzeć do zwiewnej skórki pomarańczowej oraz delikatnych niuansów dymnych. W smaku, dla odmiany … wanilia… i po dłuższej chwili lekkie nutki miodu, pochodzącego z kwiatów orchidei wraz towarzyszącą im delikatną goryczką, a dopiero na samym końcu pojawia się skórka pomarańczy odpowiedzialna tu za lekko wytrawny „finisz”. Miłośnikom waniliowych nut polecamy picie tego rumu „neat” lub „on the rocks” , odnośnie koktajli opartych na PinkPigeon poleca się odwiedzić stronę producenta, jest tam kilkanaście propozycji wartych przejrzenia, a przed osobami lubiącymi tworzyć własne mieszanki, nie lada wyzwanie, ujarzmić różowego gołębia z Mauritiusa wcale nie jest łatwo.

Cena: 229 zł

Złóż zamówienie przez telefon bądź email
« Matusalem Gran Reserva Rum 15 Y.O.
Ron Zacapa 23 Y.O. Solera »

Polecane

Tagi